printlogo


بیش از ۲۰۰۰ دانشجو کرمانشاهی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌‌شوند
بیش از ۲۰۰۰ دانشجو کرمانشاهی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌‌شوند
کد خبر: 55510 تاریخ: 1397/10/30 10:17
مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۲۰۰۰ دانشجو از دانشگاه‌های استان کرمانشاه ۱۵ اسفندماه به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : صلاح الدین قره‌تپه از اعزام کاروان‌های اردویی راهیان نور به یادمان‌های دفاع مقدس در جنوب کشور خبرداد و اظهار داشت: این دانشجویان بسیجی در قالب کاروان‌های مستقل خواهر و برادر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه از سوی بسیج دانشجویی استان کرمانشاه کاروان‌های مستقلی به یادمان‌های دفاع مقدس در جنوب اعزام خواهند شد، بیان کرد: اردوهای راهیان نور جنوب در راستای گسترش فرهنگ ایثار، جهاد، مقاومت و دفاع مقدس در بین جوانان دانشجویی و معرفی سیره شهدا و تعمیق معرفت و بصیرت دانشجویان برگزار می‌شود.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده‌اند ابتکار زیارت مراکز مهم دوران دفاع مقدس یک ابتکار انقلابی و الهی بود افزود: اردوهای راهیان نور با هدف تجدید بیعت جوانان بسیجی با آرمان‌های انقلاب و آشنایی نسل جوان، به‌ویژه جوانانی که به مناطق جنگی نرفته‌اند، با رشادت‌های رزمندگان در دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 

قره‌تپه با اشاره به اینکه در راستای برنامه راهیان نور جلسه‌ای با رؤسای دانشگاه‌های استان در دانشگاه رازی برگزار شد، بیان کرد: در این جلسه بر همکاری لازم دانشگاه‌ها برای اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی تأکید شد و حداقل 5درصد دانشجویان هر دانشگاه در اردوه‌های راهیان نور شرکت می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه خاطره‌ها، دل‌نوشته‌ها و آثار هنری دانشجویان بعد از بازدید از سرزمین‌های راهیان نور در قالب جشنواره «ره‌آورد» ارائه خواهد شد، بیان کرد: برنامه‌های پشتیبانی نسبت به سال قبل دقیق‌تر شده و توزیع بسته‌های فرهنگی، استفاده از راویان در هر اتوبوس، دعای کمیل، دعای ندبه و سخنرانی‌های معنوی و مذهبی از سایر برنامه‌های اجرایی در اردوی راهیان نور است.

 

لینک مطلب: http://zanjan.bso.ir/News/55510.html