به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس برگزار شد؛

گفت‌و‌گو با نماینده منتخب مردمی در حوزه آموزش‌ و ‌پرورش

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس در جلسه‌ای مجازی با دکتر محمدرضا رضایی کوچی، نماینده منتخب مردم جهرم و خفر در مجلس یازدهم، پیرامون برخی از مسائل جاری دانشگاه فرهنگیان و حوزه آموزش و پرورش، به گفت و گو پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس در جلسه‌ای مجازی با دکتر محمدرضا رضایی کوچی، نماینده منتخب مردم جهرم و خفر در مجلس یازدهم، پیرامون برخی از مسائل جاری دانشگاه فرهنگیان و حوزه آموزش و پرورش، به گفت و گو پرداخت.  

در این جلسه طرفین، پیرامون مسائل زیر نقطه نظرات خود را بیان کردند:

۱.اهمیت آموزش و پرورش و نقش بی بدیل آن دربین تمامی دستگاه های کشور

۲.جایگاه مهم دانشگاه فرهنگیان در نظام تعلیم و تربیت

۳.سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به‌ عنوان سیاست‌گذاری و ریل اصلی حرکت آموزش و پرورش

۴.چالش‌های موجود در آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان از جمله خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش
و تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش از طریق توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان

پیرامون مسائل مذکور، برخی از فعالین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس مطالبات و نقطه نظرات خود را مطرح نمودند که در ادامه دکتر رضایی کوچی به بیان دیدگاه های خود پرداخت. بخشی از این نظرات به این شرح زیر است:

دکتر رضایی ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه مهم آموزش و پرورش در تشکیل تمدن نوین اسلامی، از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان یک سند اساسی یاد کرد و افزود: مجلس یازدهم، مجلسی خواهد بود که برای رسیدن به چشم انداز ۱۴۰۴ در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تلاش می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد که با همکاری و همراهی دیگر نمایندگان مجلس یازدهم بتواند، گام هایی اساسی در پیشبرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بردارد.

نماینده منتخب مردمی در مجلس یازدهم همچنین با تاکید بر اهمیت و جایگاه مهم دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلمان آینده کشور، اظهار امیدواری کرد مجلس آینده با پیگیری های بیشتر در خصوص این دانشگاه بتواند به توسعه کمی و کیفی این دانشگاه کمک نماید.

دکتر رضایی در پایان جلسه ضمن موافقت با درخواست بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس، جهت تشکیل شورای اندیشه‌ورز دانشجویی، پیرامون مسائل تخصصی آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان، خواستار همکاری بیشتر و پیوسته در ادامه مسیر، بود. 

ارسال نظر


captcha