دیدار بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فارس با نماینده مردم شیراز در مجلس یازدهم

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس در جلسه ای مجازی با مهندس ابراهیم عزیزی، نماینده منتخب مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم، پیرامون برخی از مسائل جاری دانشگاه فرهنگیان و حوزه آموزش و پرورش، به گفت و گو پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس در جلسه ای مجازی با مهندس ابراهیم عزیزی، نماینده منتخب مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم، پیرامون برخی از مسائل جاری دانشگاه فرهنگیان و حوزه آموزش و پرورش، به گفت و گو پرداخت.


در این جلسه طرفین، پیرامون مسائل زیر نقطه نظرات خود را بیان کردند:

۱. اهمیت آموزش و پرورش و نقش بی بدیل آن در بین تمامی دستگاه های کشور

۲. جایگاه مهم دانشگاه فرهنگیان در نظام تعلیم و تربیت

۳. سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان سیاست گذاری و ریل اصلی حرکت آموزش و پرورش

۴. عدالت آموزشی

۵. رتبه بندی معلمان

۶. بودجه و مسائل مالی دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش ضمن توجه به مطالبات دانشجومعلمان

پیرامون مسائل مذکور، برخی از فعالین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس مطالبات و نقطه نظرات خود را مطرح نمودند و مهندس عزیزی در پاسخ به این مطالبات، ضمن توجه به مسئله‌ی تربیت دانش آموزان و نسل‌های آینده‌ی کشور، بر اهمیت و جایگاه مهم آموزش و پرورش در رقم زدن سرنوشت کشور، تاکید کرد و افزود: اهمیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان از آن جهت که معلمان آینده ی کشور را تربیت میکند یک جایگاه اساسی است که بایستی هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی مورد توجه قرار بگیرد و ان شاءالله مجلس آینده، مجلسی خواهد بود که نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان خواهد داشت.

نماینده منتخب مردم شیراز و زرقان با اشاره به اهمیت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان تنها راه برون رفت آموزش و پرورش از مشکلات و دوری از نگاه سیاسی به آموزش و پرورش گفت: در مجلس آینده اولین موضوعی که مطرح خواهم کرد و پیرامون آن از وزیر آموزش و پرورش سوال خواهد شد، چگونگی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

وی ضمن توجه به مسائل مالی و بودجه‌ای آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان، با توجه به مطالبات دانشجومعلمان پیرامون کسر از حقوق، اظهار امیدواری کرد که با پیگیری از مجلس و دولت، مسائل مالی و بودجه ای، مرتفع گردد.

در پایان، ابراهیم عزیزی ضمن تشکر از بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس جهت تشکیل این جلسه، با درخواست مسئول حوزه بسیج دانشجویی این دانشگاه، جهت تشکیل شورای اندیشه‌ورز دانشجویی، متشکل از دانشجویان دغدغه‌مند در موضوع آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت، موافقت نمود و از این مجموعه بسیج دانشجویی، در کمیسیون تخصصی مربوط به آموزش و پرورش، دعوت به همکاری کرد.

ارسال نظر


captcha