مسئول بسیج دانشجویی کرمانشاه مطرح کرد:

انجام ۵ هزار نفر ـ‌ روز فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی کرمانشاه در مقابله با کرونا

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه گفت: ۵ هزار و ۳۸۵ نفرـ روز فعالیت جهادی توسط دانشجویان استان در قالب گروه های جهادی سازماندهی شده و مشغول خدمت رسانی به مردم استان هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

قاسم امجدیان 

 در خصوص فعالیت‌های دانشجویان بسیجی استان کرمانشاه در مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: در روزهای کرونایی که ملت ایران با همدلی در کنار یکدیگر هستند، دانشجویان بسیجی نیز علی‌رغم تعطیلی واحدهای دانشگاهی برای کمک به مردم در خصوص مبارزه با کرونا فعالیت می‌ کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان بسیجی ‌با اقدامات گسترده خود در قالب گروه‌های جهادی به مقابله با این ویروس منحوس پرداخته و به تهیه و توزیع پک های بهداشتی (شامل ماسک، دستکش، ژل های بهداشتی و موادضدعفونی دست و سطوح) در مناطق آسیب‌پذیر و حاشیه شهرها به صورت رایگان اقدام می‌کنند.

گندزدایی اماکن عمومی توسط دانشجویان بسیجی

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه بیان داشت: همچنین گندزدایی و ضدعفونی اماکن مذهبی، عمومی، مدارس، پارک‌ها، پمپ بنزین ودانشگاههای سطح استان توسط گروههای جهادی در حال انجام است.

امجدیان عنوان کرد: ۳۰ هزار ماسک و ۵۰ هزارجفت دستکش نایلونی توسط گروه‌های جهادی تولید و در اختیار ارگان‌های دولتی، کشوری، لشگری و مناطق محروم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ۵ هزار و ۳۸۵ نفرـ روز فعالیت جهادی توسط دانشجویان در قالب گروه های جهادی سازماندهی شده و مشغول خدمت رسانی به مردم استان هستند.

ا

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه بیان داشت: گروه های جهادی با تجهیزاتی که به دست دانشجویان بسیجی تولید شده، کارگاه های تولید ماسک و دستکش نایلونی را راه‌اندازی کرده و همچنین یک گروه جهادی تخصصی تشکیل شده از دانشجویان علوم پزشکی برای ضد عفونی وگندزدایی بیمارستان های سطح استان به صورت متناوب و متوالی قسمت‌های داخلی بیمارستان (از جمله سی تی اسکن، رادیولوژوی و بخش‌های بستری بیماران کرونایی، سردخانه بیمارستان و...) اقدام به پاکسازی کرده اند.

آموزش راه‌های پیشگیری از کرونا به مردم

امجدیان با اشاره به اینکه ۲ هزار بروشور آموزشی تهیه و در میان مردم شریف استان توزیع شده است، تصریح کرد: آموزش‌های چهره به چهره با مردم برای اطلاع‌رسانی وآشنایی در خصوص ویروس کرونا و چگونگی پیشگیری از آن توسط گروه‌های تخصصی جهادی انجام شده است.

وی گفت: گروه‌های جهادی در سطح استان و شهرستان در راستای تقویت خدمات مجاهدان در مقابله با ویروس کرونا در تامین سلامت مردم و شهروندان در سطح استان و شهرستان جهت مشارکت در فعالیت های امدادی و ضدعفونی اماکن استان و شهرستان تا بازگشت به شرایط عادی از پای نمی‌نشیند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه بیان داشت: دانشجویان بسیجی علاوه بر کارهای جهادی مطالبات خود را از دادستان  و استاندار در برخورد با احتکارکنندگان مواد شوینده و ماسک و... انجام داده و در مطالبه حقوق مردم عزیز کوتاهی نخواهد داشت.

توزیع بسته‌های حمایتی معیشتی توسط گروه‌های جهادی دانشجویی

امجدیان از تولید شیلد پزشکی و گان توسط گروهای جهادی طلایه‌داران و خشت های مهربانی بسیج دانشجویی خبر داد و گفت: بسته های حمایتی و معیشتی در بین قشرهای آسیب پذیر استان و خانوادهای که با توجه به شیوع این بیماری بیکار و یاشغل خود رو ازدست داده اند توزیع شده است.

ا

وی عنوان کرد: کارگاه ماسک و گان دانشگاه فنی خواهران توسط دانشجویان بسیجی جهادی این دانشگاه راه اندازی شد این کارگاه با ظرفیت ۳۰ دستگاه چرخ خیاطی صنعتی به صورت دو شیفت کاری خواهران مشغول تولید و خدمت رسانی در این امر خداپسندانه هستند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه تاکید کرد: جهادگران بسیجی همانند روزهای سخت سیل فروردین ماه سال گذشته تا ریشه‌کن شدن این بیماری از پای ننشسته و همکاری موثر در تمام عرصه های مورد نیاز با نیروهای متخصص را وظیفه شرعی خود می دانند

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار