اعتراض دانشجویان دانشگاه شیراز به وزیر امور خارجه:

ظریف بی کفایت، استعفا، استعفا

جمعی از دانشجویان دانشگاه های شیراز در پی اظهارات وزیر امور خارجه مبنی بر امکان مذاکره مجدد با آمریکا با تجمع روبروی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه فارس خواستار استیضاح او در مجلس شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دانشجویان دانشگاه شیراز در تجمعی ضمن محکوم کردن موضع دستگاه دیپلماسی و مطالبه استیضاح وزیر امور خارجه در مجلس شورای اسلامی اقدام به شعار دادن علیه موضع اخیر او در مقابل آمریکا کردند:"نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا"، "مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل"، "مجلس بی کفایت استیضاح استیضاح"، " ظریف بی کفایت استعفا استعفا، "ظریف بی سیاست مایه ننگ ملت".


چندی پیش وزیر امورخارجه کشور در گفت و گو با خبرنگار اشپیگل درباره منتفی نبودن مذاکره با آمریکا گفت: «من هرگز این احتمال را منتفی نمی‌دانم که افراد رویکرد خود را تغییر دهند و واقعیات را بپذیرند. برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی در کاخ سفید حضور دارد. آن چه که اهمیت دارد، چگونگی رفتار آن‌ها است. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره برگردد. ما هنوز در میز مذاکره باقی مانده‌ایم. آنها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. ایالات متحده، آسیب بزرگی به مردم ایران وارد کرده است. روزی خواهد رسید که آنها باید این آسیب را جبران کنند. ما شکیبایی زیادی داریم.»

این موضع گیری  باعث خشم و انزجار دانشجویان بسیجی دانشگاه های شیراز شد که با تجمع روبروی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه فارس این اقدام را محکوم کردند و خواستار استعفا و محکومیت وزیر امور خارجه شدند.

دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردها و تصاویری از شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شعارهایی علیه وزارت امور خارجه ایران اعلام کردند که شامل موارد زیر می شود:

"حضرت آقا: ما ابایی از مذاکره نداریم اما نه با آمریکا"

"گفته بودیم: لال شود زبانی که پس از شهادت سردار سلیمانی حرف از مذاکره بزند"

"آقای ظریف الفبای سیاست را نمی دانید؟ یا الفبای غیرت را...؟"

"دم زدن از مذاکره خیانت به شهداست"

"جنتلمن های میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند"

"آقای ظریف تو به قاتل سردار در حالی که در شرایط سختی (استیضاح) قرار داشت پاس گل دادی"

"اقای ظریف! همه چیز آمریکا نیست برجام برای هفت پشتمان بس بود، بیش از 200کشور دیگر در دنیا وجود دارد بیخیال آمریکا شو...!!"

"قاسم هنوز زنده ست قاسم هنوز اینجاست"

"سردار سلیمانی را ترور کردند  سردار قاآنی را تهدید به ترور و سردار دیپلماسی با افتخار پیشنهاد مذاکره داد"

"ما از شر رضا خان و محمدرضاخان خلاص شدیم لیکن از شر تربیت یافتگان غرب و شرق به این زودی ها نجات نخواهیم یافت..."

"#انتقام_سخت"

"#اشتباه_استراتژیک"

دانشجویان در پایان مراسم ضمن آتش زدن پرچم رژیم منحوس آمریکا و اسرائیل، بیانیه ای قرائت کردند:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ مَن یَرْتَدَّ مِنکُمْ عَن دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَی الْکَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَلاَ یَخَافُونَ لَوْمَةَ لآئِمٍ ذَلِکَ فَضْلُ اللّهِ یُؤْتِیهِ مَن یَشَاء وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ». آیه ۵۴ سوره مائده


 «ما از شرّ رضاخان و محمدرضا خلاص شدیم، لکن از شر تربیت یافتگان غرب و شرق به این زودی‏ها نجات نخواهیم یافت» امام خمینی(ره)

اکنون و پس از گذشت کمتر از یک ماه از شهادت حاج قاشم سلیمانی عزیز شاهد تحرکاتی در کشور هستیم که خبر از مذاکره با جنتلمن های تروریست فرود گاه بغداد می دهد.

رفت و آمدهای خارجی مشکوکی که پس از شهادت حاج قاسم شنیده‌ می شد و حالا به صراحت از زبان وزیر امور خارجه خود اظهارات نسنجیده ای شنیده می شود.

بسیار نگرانیم برخی مسئولین با خون‌ سردارسلیمانی نیز معامله کنند.

امت اسلام، سردار پرافتخارش را فراموش نکرده است که شما بخواهید بی توجه به خون به ناحق ریخته شده او با قاتلانش بر سر یک میز بنشینید.

ملت انقلابی ایران دیگر اجازه نخواهد داد، مسیر غلطی که در طول ۶ سال، ناکارآمدی و بی فرجامی آن کاملا دیده شد، دوباره تَکرار شود.

ملت غیور ایران می داند که مذاکره با شیطان بزرگ یعنی زیر پا گذاشتن خون سردار عزیزشان حاج قاسم سلیمانی.

به دولت و خصوصا وزیر امور خارجه هشدار میدهیم، خون حاج قاسم سلیمانی قابل مذاکره و معامله نیست و اجازه لگدمال شدن آن را نخواهیم داد و اگر بخواهید با قاتلان حاج قاسم بر سر یک میز بنشینید این را بدانید که ملت ایران بیش از این اجازه تحقیرکردن را به شما نخواهد داد و یکبار برای همیشه، تکلیفشان را با آمریکای آدمکش و پادوهای داخلی اش روشن می کند.

ارسال نظر


captcha