راهیان نور فرصتی برای انتقال ارزش‎ها به نسل جدید است

مسئول سازمان اردویی و راهیان نور سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: مقام معظم رهبری، راهیان نور را یک سنت حسنه می‌دانند و به منظوره جلوگیری از دو آسیب فراموشی و تحریف این برنامه بسیار در جهت برگزاری راهیان نور تأکید دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : مسئول سازمان اردویی و  راهیان نور سپاه حضرت  نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه هر  آن چیزی که برای اردوهای راهیان نور اثر بخش است با همفکری دانشجویان اجرایی خواهد شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری، راهیان نور را یک سنت حسنه می‌دانند و به منظوره جلوگیری از دو آسیب فراموشی و تحریف این برنامه بسیار در جهت برگزاری راهیان نور تأکید دارند.

 

یونس عزیزی خاطرنشان کرد: تمام تلاش مجموعه قرارگاه سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه این است که ما بتوانیم در راستای گفتمان مقام معظم رهبری در موضوع راهیان نور حرکت کنیم، زیرا نکته اصلی راهیان نور، ایجاد و زمینه زیارت با معرفت برای دانشجویان است.

 

وی با بیان اینکه باید زمینههای رشد زیارت با معرفت در راهیان نور ایجاد شود، بیان کرد:  با تبلیغات قوی و اطلاع رسانی به موقع، باید ذهن دانشجویان را به راهیان نور معطوف کرد، زیرا تبلیغات راهیان فرصتی است که فضای دانشگاه را فضای فرهنگی کنیم؛ ایجاد شور کمک بسیار زیادی به انتقال مفاهیم جبهه و جنگ می‌کند، لذا یک فضاسازی زیبا در قدم اول کار فرهنگی محسوب می‌شود.

 

مسئول سازمان اردویی و  راهیان نور سپاه حضرت  نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با  اشاره به اینکه با فضاسازی مناسب تمام دانشجویان را مخاطب قرار دهیم نه تعدادی که با ما همراه می‌شوند، عنوان کرد: باید سعی شود که جو دانشگاه متفاوت‌تر از بقیه ماه‌های سال باشد تا همه دانشجویان، مسئولان حال و هوای متفاوتی را درک کنند؛ حتی کسانی که به هر دلیلی با کاروان همراه نمی‌شوند و این خود به نوعی در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا موثر است.

 

وی هدف راهیان نور را پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدا، اخلاص، روحیه جهادی و انتقال این ارزشها به نسل جدید دانست و بیان کرد: اعزام کاروان راهیان نور و اهمیت آن به‌ ویژه برای جوانان جزو الزامات فرهنگی است، زیرا که دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس و شهدا بیشتر آشنا میشوند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار