دانشجو و حفظ مولفه های اقتدار«8»؛

آقا: آمریکا در جنگ اقتصادی برای نا‌امید کردن مردم از حکومت فشارهای روحی‌ و روانی را به جامعه تزریق می‌کند

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه فسا گفت: تحریم‌های اقتصادی از نظر آن‌ها بهترین روش برای فشار آوردن به این حکومت و مردم جامعه آن می‌باشد بطوری که نا‌امیدی و فشارهای روحی‌ و روانی را به جامعه تزریق می‌کنند .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییامیرحسین آقا مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه فسا در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص رذالت های آمریکا در رابطه با جمهوری اسلامی بیان داشت: طبق ایده و تفکری که مدنظر دولت آمریکا بوده از همان اوایل انقلاب تا اکنون که ۴دهه نیز می‌گذرد می‌توان استنباط کرد که آمریکا با وارد کردن دین به سیاست موافق نیست یعنی آمریکا می‌گوید مردم‌سالاری دینی که مدنظر جمهوری اسلامی است بدون دین و هدفی جز کنار زدن این حکومت ندارند.وی در ادامه در خصوص جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران عنوان کرد:حال تحریم‌های اقتصادی از نظر آن‌ها بهترین روش برای فشار آوردن به این حکومت و مردم جامعه آن می‌باشد بطوری که نا‌امیدی و فشارهای روحی‌ و روانی را به جامعه تزریق می‌کنند تا مردم را از حکومت نا‌امید کرده و آنها را در کنار گذاشتن این حکومت بسیج کنند.
 


مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه فسا در رابطه با وظیفه جنبش‌های دانشجویی در جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران اسلامی ابراز داشت: دانشجویان می‌توانند در عرصه‌های مطالبه‌گری، فرهنگ‌سازی و اقدام مستقیم در جنگ اقتصادی حضور پیدا کنند.

 

وی به تشریح این سه مقوله پرداخت و بیان داشت: مطالبه‌گری شامل اقدامات مطالبه‌گرانه مانند کاهش خام‌فروشی نفت، مبارزه با فساد و قاچاق، شفافیت، اصلاح نقدینگی است. فرهنگ‌سازی در حوزه اقتصاد می‌تواند شامل مبارزه با اشرافی‌گری، استفاده از تولیدات داخلی، افزایش امید بین جوانان و شفاف‌سازی ریشه‌های مسائل اقتصادی برای مردم باشد. و اقدام مستقیم، متقبل شدن نقشی توسط دانشجو در عرصه‌های کارآفرینی، تبیین راهبردی برای حل مسائل اقتصادی و در آخر شرکت در اردو‌های جهادی و تقویت آنهاست.
 


آقا در رابطه با جایگاه دولت و مجلس در جنگ اقتصادی اظهار داشت: دولت و مجلس می‌توانند با مشخص‌کردن هدفی نهایی برای اقتصاد و تبیین راهبردی برای حرکت به‌سوی آن هدف نقش بسزایی در اقتصاد داشته باشند همچنین مجلس می‌تواند حرکت بسوی  این راهبرد را با تصویب قوانینی در راستای تحقق هدف نهایی بهبود بخشد.

ارسال نظر


captcha