به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری

دانشجویان بسیجی با خانواده شهید ناصر قاسمی دیدار کردند

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری (ره)، دانشجویان بسیجی این دانشگاه با خانواده دانشجوی شهید، شهید ناصر قاسمی دیدار کرده و بار دیگر با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدید پیمان کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری (ره)، دانشجویان بسیجی این دانشگاه با خانواده دانشجوی شهید، شهید ناصر قاسمی دیدار کرده و بار دیگر با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدید پیمان کردند.

در این دیدار برادر شهید گفت شهید ناصر قاسمی با توجه به روحیه مذهبی خانواده و ارتباط مستقیم با مسجد و روحیه حقیقت‌جویی، از چند سال قبل از انقلاب به ندای امام راحل لبیک گفت. ایشان با روحانیون بزرگی چون شهید آیت‌الله دستغیب مبارزات خود را علیه دستگاه شاهنشاهی آغاز کرد و در پخش اعلامیه‌ها و نوارهای حضرت امام (ره) و راه‌اندازی تظاهرات دانشجوئی در شیراز و شرکت در راهپیمایی‌ها نقشی بسیار مؤثر داشت، به همین خاطر تحت تعقیب ساواک قرار داشت ولی موفق به دستگیری او نشدند.
وی اظهار داشت: شهید ناصر قاسمی در تظاهراتی که در زرقان منجر به شهادت شهید ناصر رضازاده شد شرکت داشت و عکس‌های شاه را از شهرداری به بیرون منتقل کرد و تا مدت‌ها آن‌ها را در جای امنی در خانه خودشان پنهان کرد و بعد از مدتی آن‌ها را از بین برد.

برادر شهید تصریح کرد: شهید در راهپیمائی‌های شیراز نیز حضور داشت و به‌ویژه در تسخیر و تخریب ساواک شیراز نقشی چشمگیر داشت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از اعضای اصلی کمیتۀ انقلاب در زرقان شد و با تشکیل گروهی از دوستان و انقلابیون به‌ویژه معلم شهید محمود بخشنده، ضمن ایجاد امنیت در شهر، به توزیع نفت و ارزاق مهم مردم نیز همت گماشت.

در پایان بهنام رازقی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری (ره) بیان داشت: با نگاه به زندگی‌نامه و ویژگی‌های شهدایی همچون شهید ناصر قاسمی درمیابیم ما هزار پله از آن‌ها عقب هستیم و در مقابل ایثار و فداکاری آن‌ها شرمنده‌ایم.

رازقی بر امتداد راه شهدا تأکید کرد و افزود: راه شهدا همچنان ادامه دارد و دانشجویان باید راه شهدا را همواره نقشه راهی برای زندگی خود قرار داده و با شناخت شهدا ادامه‌دهنده راه این بزرگواران باشند.

ارسال نظر


captcha