کد خبر:58658 تاریخ انتشار : 1395/9/16-22:57:18
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان:
وابستگی فکری جنبش دانشجویی را به بیراهه می برد
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان، اظهار داشت: وابستگی فکری جنبش دانشجویی را به بیراهه می برد.
لینک کوتاه http://zanjan.bso.ir/id/58658
امین بیات مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از زنجان، اظهار داشت: جنبش دانشجویی پس از دوران انقلاب اسلامی به دو طیف همراه انقلاب و جدا از انقلاب تقسیم شد.

وی با اشاره به اینکه برخی تشکل های جنبش های دانشجویی راه انحراف را در پیش گرفته و همگام با آرمان های انقلاب اسلامی پیش نرفتند، تصریح کرد: این تشکل ها از راه اصیل خود دور شده و بلندگوی برخی جریانات سیاسی شدند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان یکی از دلایل دور شدن این جریان ها را عدم شناخت مبانی انقلاب اسلامی و راه امام خمینی (ره) عنوان کرد و افزود: این گروه ها در هیاهوهای سیاسی غرق شدند.

بیات با اشاره به اینکه برخی از این گروه ها به جاهایی که جنبش دانشجویی نباید نمی رفت،راه پیدا کردند، افزود: متاسفانه این موضوع موجب شد تا  از مطالبات مردمی فاصله بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: این نوع گروه های دانشجویی خوراک شبکه های خارجی و بیگانه را تغذیه کرده و عملا به عنوان ابزاری در دست این شبکه ها قرار گرفتند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه هر جا جنبش دانشجویی به رسالت خود عمل کرده است منشا خدمات و خیر برای انقلاب بوده و کارآمدی خود را نشان داده است، تصریح کرد: هر جا که این جنبش دچار وابستگی فکری و سیاسی شد عملا چیزی از آن باقی نماند.

بیات بیان داشت: سرخوردگی برخی تشکل های دانشجویی به دلیل همین وابستگی به احزاب پیش آمد.

وی با اشاره به انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری،گفت: در این دوره برخی از این تشکل ها سیاهی لشکر گروه ها و احزاب شده و شان جنبش دانشجویی را تا حدی پایین آوردند که به معرفی نمایندگان پرداختند.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه بسیج دانشجویی با همه فراز و نشیب ها از مسیر خود منحرف نشده و بر عهدی که بسته است، پایبند بوده است، افزود: ضروری است این راه ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار بسیجیان با ایشان در سال جاری،گفت: نگاه به درون و خودسازی که از آن نباید به آسانی گذشت،بارها از سوی  مقام معظم رهبری مورد تاکید بوده است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری چند شرط برای بسیج ضروری است، افزود: بحث اول در زمینه محتوا و ابزار است که دهه 70 و 80 های  متفاوت شده اند، نوع برخورد،جذب و کارکردن با این قشر متفاوت شده است،مسیر و اندیشه یکی است اما باید نوع ابزار متفاوت باشد تا بسیج دانشجویی به هدف خود برسد.

بیات مطالبات به حق مردم را یکی دیگر از شروط عنوان کرد و گفت: بازی های جریانات و گروه ها نباید موجب جدایی از هدف جنبش دانشجویی  شود.

وی شرط سوم را نگاه به درون و خودسازی عنوان کرد و گفت: مسلح شدن به تقوای فردی و گروهی یکی از راه های محقق شدن این شرط است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان خاطرنشان کرد: مسلح شدن به مهارت هایی که در جنگ نرم نیاز است  و ضروری است دانشجویان بسیجی به این مهارت ها مجهز شوند که سهل انگاری در آن راه ندارد.

وی تقویت مبانی معرفتی و بصیرتی را از دیگر شرایط تحقق اهداف بسیج دانشجویی عنوان کرد و گفت:علت جدا شدن برخی ها از راه انقلاب عدم تقویت مبانی معرفتی و بصیرتی بود.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان با اشاره به تشکیل هئیت های اندیشه و رصد را یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: نباید با انجام عملیات های کور راه را به بیراهه رفت.

بیات با بیان اینکه تا کنون از کیسه شهدا هم خورده ایم هم هزینه کرده ایم، افزود: باید وارد عرصه شده و سستی و تن پروری در این راه جایی ندارد چرا که در جهاد کبیر باید آماده نبرد بود.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: