کد خبر:61715 تاریخ انتشار : 1395/10/9-23:37:41
خسروی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان:
موجبات حضور نمایندگان تشکلهای انقلابی را در پیش از خطبه های نماز جمعه فراهم کنید
خسروی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان، اظهار داشت: از شما امام جمعه محترم تقاضا داریم در پاسخ به در خواست رهبر انقلاب که قطعا خیر و برکات فراوانی در این حرکت نهفته است لبیک گویید و موجبات حضور نمایندگان تشکلهای انقلابی را در پیش از خطبه های نماز جمعه فراهم کنید.
لینک کوتاه http://zanjan.bso.ir/id/61715
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از زنجان، ویژه برنامه جوان انقلابی امروز صبح در دفتر امام جمعه شهر زنجان به مناسبت سالروز 9 دی برگزار شد.
در این برنامه علیرضا خسروی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان به سخنرانی پرداخت که متن سخنرانی وی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
باعرض سلام و ادب و احترام و ضمن تقدیر و تشکر از نماینده ی ولی فقیه در استان 
زنجان به دلیل ارزش قائل شدن و وقت گذاشتن در این روز تاریخی و مهم در تاریخ انقلاب اسلامی که قطعا در تمامی اذهان تا ابد باقی خواهد ماند تقدیر و تشکر می کنیم همچنین از فرمانده محترم سپاه انصار المهدی استان و تمامی مسئولین و روئسای دانشگاه های استان بابت حضور در این برنامه تقدیر و تشکر می کنیم.
صحبتم را با یک سخن از امام خامنه ای (مدظله العالی) آغاز می کنم  :  
فتنه معنایش این است که یک عده ای بیایند با ظاهر دوست و باطن دشمن وارد میدان شوند فضا را غبار آلود کنند در این فضای غبار آلود دشمن صریح بتواند چهره ی خودش را پنهان کند وارد میدان شود و ضربه بزند. (29/10/1388)
در اینجا فرصت را غنیمت شمرده و قصد دارم مهمترین وظیفه دانشجوی انقلابی و جنبش دانشجویی که همانا مطالبه گری از مسئولان است را انجام دهم و مطالب خودم را در سه قسمت ارائه می دهم. 

1.  مطالبات دانشجو و دانشگاه 
ما دانشجویان در تمام دانشگاه ها که حدود 65 هزار نفر از جمعیت جوان استان را تشکیل داده ایم متاسفانه امروز شاهد این هستیم که در دانشگاه ها با عدم مدیریت صحیح و  جهادی فرهنگی و درگیر کردن دانشگاه ها و دانشجویان در مسائل دور از شان دانشجو و دانشگاه و سیاسی کردن فضای دانشگاه ها و شکستن استقلال دانشگاه ها توسط برخی از دستگاه های های اجرایی استان و همچنین تبدیل شدن دانشگاه به بنگاه های سیاسی  و در اختیار گرفتن دانشگاه ها توسط یک گروه خاص و از طرفی به دلیل سنگ اندازی در اجرای برنامه های تشکلهای انقلابی و اسلامی که خلاف بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت همه جانبه دانشگاه ها از تشکلهای انقلابی است و هم چنین مغایر با ماده 8 شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تقویت و توسعه بسیج دانشجویی با عنوان زیر می باشد : 
بسیج دانشجویی با حفظ شان و منزلت بسیج در خصوص راهپیمایی و تجمعات دانشجویی از هیات نظارت دانشگاه مجوز اخذ خواهد کرد. 

2.مطالبات جوانان استان 
ما دانشجویان در تمام دانشگاه ها که حدود 65 هزار نفر از جمعیت جوان  استان را تشکیل داده ایم متاسفانه امروز شاهد این هستیم که پس از فارغ التحصیلی امیدی به حضور در بازار کار نداریم و متاسفانه مسئولین استان در بازی های سیاسی و پرش از این انتخابات به انتخابات دیگر درگیرند و خدا گواه است اگر این وقت را برای حل مشکل بیکاری گذاشته و از ظرفیت های استان شامل خط ترانزیتی و معادن بزرگ و همجواری با 7 استان و ظرفیت توریستی استان من جمله در سلطانیه و دیگر شهرهای استان و همچنین وجود نیروی انسانی تحصیلکرده و انقلابی استفاده میکردند اینک شاهد 80 هزار نیروی بیکار در استان نبودیم .
حضرت آیت الله خاتمی آیا ازدواج جوانان یک حرکت فرهنگی صحیح است یا برگزاری هفته به هفته کنسرت ها؟

3.تریبون نماز جمعه 
 و مطلب آخرم در مورد سخنان مقام معظم رهبری است در خصوص حضور دانشجویان در تریبون نماز جمعه :
تحلیلتان را مردم بدانند منعکس کنید همین نشریات دانشجویی چیز خوبی است این استدلال های انقلابی خود را منتشر کنید تا مردم اینها را بخوانند یعنی واقعا تحلیل های دانشجویی ، تحلیل هایی باشد که مردم مطلع بشوند خب! یکی از کارهای آسان به نظر من این است که در سخنرانی های قبل از خطبه های نماز جمعه یک برنامه ریزی بکنند دانشجویانی که اهل حرف زدن هستند از طرف جمع پشتیبانی بشوند  ، کمک بشوند ،متنهای خوبی تهیه کنند و بروند در نمازجمعه . مثلا قبل از خطبه های نماز جمعه که حالا مسئولین می روندو صحبت می کنند یک فصلی هم برای دانشجوها گذاشته بشود . یک دانشجو برود آنجا حرف بزند یک عالم مطلب بیان می کند اینها چیزهای باارزشی است.

فلذا از شما امام جمعه محترم تقاضا داریم در پاسخ به در خواست رهبر انقلاب که قطعا خیر و برکات فراوانی در این حرکت نهفته است لبیک گویید و موجبات حضور نمایندگان تشکلهای انقلابی را در پیش از خطبه های نماز جمعه فراهم کنید . 
حضرت آیت الله خاتمی امروز که در پیشگاه شما به ایراد این سخنان می پردازیم بیش از دو ماه است که درخواست های کتبی و شفاهی ما به دفتر حضرتعالی ارسال گردیده و حتی در هفته ی منتهی به 16 آذر تاییدات از طرف ستاد نماز جمعه استان صورت گرفت اما پس از چند روز لغو گردید و موجبات تکدر خاطر دانشجویان انقلابی را فراهم نمود.

حضرت آیت الله خاتمی انقلاب با جوانان آغاز رشد کرده و به پیشرفتی که امروز شاهد آنیم رسیده لذا خواهشمندیم شما نیز به جوانان اعتماد کرده و این فرصت را در اختیار تشکلهای دانشجویی انقلابی قرار دهید و مطمئن باشید ما نسل سوم انقلاب شما را مایوس نخواهیم کرد.

در پایان به خاطر این حوصله ای که به خرج دادید تشکر می کنیم.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ، موجیم که آسودگی ما عدم ماست.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: