کد خبر:60899 تاریخ انتشار : 1395/10/3-14:24:58
قائم مقام مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان:
سهم خواهی سیاسی، عامل اصلی فتنه 88 بود
قائم مقام مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان، اظهار داشت: سهم خواهی سیاسی سران فتنه و تلاش برای به قدرت رسیدن به هر قیمتی سرآغاز تمامی اغتشاشات در آن زمان بود که کشور را برای مدتی درگیر یک بحران تاریخی کرد.
لینک کوتاه http://zanjan.bso.ir/id/60899
سید حمید سیدی فعال دانشجویی دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از زنجان، اظهار داشت: سهم خواهی سیاسی عامل اصلی فتنه ۸۸ بود.

سیدی تشریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 تا جریانات پس از انتخابات سال 1388 می توان گفت که کشور شاهد 31 سال نزاع  شدید بین قطب های سیاسی  بود.نزاعی که از اختلافات ایدئولوژیک سیاسی سرچشمه گرفت و تا عمق اجتماع نفوذ کرد.

وی افزود: به گونه ای که تقابل فرهنگی شدیدی را در کشور ایجاد کرد. تا جایی که دو گروه از سیاستمدارانی در انتخابات مقابل یک دیگر صف آرایی کردند که طرفداران هرکدام از آنان، علاوه بر اختلافات سیاسی، دارای اختلافات فرهنگی و اجتماعی فاحشی بودند که یک جنگ تمام عیار ایدئولوژیک را رقم زد.

سیدی تصریح کرد: با اندکی دقت بر شعارهای نامزدهای ریاست جمهوری بر عمق ماجرا می توان پی برد. میرحسین موسوی بخش عمده ای از شعارهای انتخاباتی خود را بر محور آزادی های اجتماعی و فرهنگی استوار ساخت. 

وی افزود: از طرفی محمود احمدی نژاد، در مناظره انتخاباتی خود با میرحسین موسوی، دولت خود را در مقابل سه دولت گذشته معرفی کرد و از کارشکنی های آنان در دولت خود سخن گفت. این ادعای احمدی نژاد، نشان گر  حاکم بودن یک دوقطبی سنگین سیاسی در کشور بود که مانع از بروز هرگونه هم افزایی در کشور بود. نتیجه این وضعیت چیزی جز حمله و تخریب و نزاع نبود.

سیدی در ادامه تصریح کرد: انتخابات 88  تنها زمینه بروز این بحران اجتماعی بود. بحرانی که در نتیجه انباشت 20 ساله تنفر و شکاف های آشتی ناپذیر که دستمایه سیاستمداران قدرت طلب بود با خشونت بروز یافت.

فعال دانشجویی دانشگاه زنجان در پایان ضمن اشاره به اقدام غیر قانونی سران فتنه در تلاش برای ابطال انتخابات، تشریح کرد: سهم خواهی سیاسی سران فتنه و تلاش برای به قدرت رسیدن به هر قیمتی سرآغاز تمامی اغتشاشات در آن زمان بود که کشور را برای مدتی درگیر یک بحران تاریخی کرد.

انتهای پیام/
نظرات
لطفا کمی صبر کنید.
سرباز ولایت
|
1395/11/24 - 18:42:12
0
0
حرفتون جالب بود بابا سیدی جان مادرت برو درس بخون
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: