کد خبر:39916 تاریخ انتشار : 1395/3/23-19:16:26
مسئول روابط عمومی دانشگاه و دبیر شورای صنفی تکذیب کردند؛
بررسی ماجرای ریزش سقف نمازخانه خوابگاه دانشگاه زنجان
تصاویری از سقف فرو ریخته نمازخانه خوابگاه دانشگاه زنجان در شبکه های اجتماعی پخش شد که مسئول روابط عمومی و دبیر شورای صنفی علت این تصاویر را تعمیرات دانستند.
لینک کوتاه http://zanjan.bso.ir/id/39916
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان زنجان، چند سال گذشته بود که خبر انتقال دانشجویان مستقر در خوابگاه های شهری به خوابگاه شهید ورقایی دانشگاه زنجان علنی شد و همین مساله منجر به خوشحالی دانشجویان این دانشگاه گردید؛ چرا که کیفیت بسیار پایین خوابگاه های شهری تبدیل به معضلی جدی برای دانشجویان و متعاقب آن دانشگاه گردیده بود.

شروع کار این خوابگاه بدون حاشیه نبود و عدم تکمیل برخی قسمت های خوابگاه علی الخصوص بخش های مرتبط با سیستم گرمایشی موجب شد دانشجویانی که در اولین تجربه این خوابگاه حضور داشتند، زمستان نه چندان مطلوبی را سپری کنند و گویا این اتفاق نوید روزهای خاصی را برای این خوابگاه داشت.

تقریبا از همان ماه های نخستین احداث این خوابگاه، مشکلات به وجود آمده در کیفیت ساخت و مصالح به کار رفته علنی شد و تذکرها و در مواردی اعتراضات مکرر دانشجویان و شورای صنفی رفاهی دانشگاه زنجان را به همراه داشت.

اتفاقات ریز و درشت بسیاری در این مدت و برای این خوابگاه رخ داده است. چهار طبقه بودن خوابگاه و متعاقب آن عدم وجود آب گرم در طبقات فوقانی یک مشکل عمده ای بود که دانشجویان را مجبور کرد قید استفاده از حمام در خوابگاه خود را بزنند و مهمان خوابگاه های دیگر این دانشگاه شوند و این مشکل در ایام سرما بیش از پیش خود را نشان می داد.

هر چند که بایستی منصفانه اذعان کرد وضعیت فعلی خوابگاه نسبت به ایام گذشته خود بهتر شده و برخی مشکلات ساختاری که همواره موجب اعتراض و ناراحتی دانشجویان می گردید، کم رنگ گردیده است؛ اما این خوابگاه هنوز هم از مصالح نه چندان مرغوبی که در ساخت خوابگاه به کار رفته است، زخم می خورد.

اما اتفاق دیگری در چند روز اخیر در این خوابگاه رخ داد که منتشر شدن برخی تصاویر این بار نه برای یک اتاق، بلکه در محیطی که مورد استفاده همگان است و در این ایام پیش از امتحانات که همواره دانشجو به خود دیده است موجب نگرانی گردید.

تصاویری در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخید و اعلام شد که نمازخانه خوابگاه شهید ورقایی دانشگاه زنجان حادثه ای عجیب به خود دیده و سقف کاذب این نمازخانه فرو ریخته است.
 
photo_2016-06-12_13-40-47.jpg
پس از پخش این خبر علی سپهری مسئول روابط عمومی این دانشگاه اعلام کرد که فروریختن سقف خبری نادرست است و امور دانشجویی درصدد ترمیم سقف های خوابگاه ورقایی بوده است و در زمین قرارداشتن سقف هم ناشی از همین تعمیرات است.
 
همچنین مهران بیات دبیر شورای صنفی رفاهی دانشگاه زنجان نیز اظهار داشت که ماجرای فروریختن سقف نمازخانه خوابگاه شهید ورقایی صحت ندارد و تعمیر این مجموعه در دست اقدام بوده است.
 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: